top of page

Dezinfekcia ozónom

 

Dezinfekcia klimatizácie je časovo nenáročná služba, ktorá spočíva vo vyčistení vetracích šácht a výparníka klimatizácie. Na výparníku sa vplyvom teplotných rozdielov zráža atmosférická vlhkosť, ktorá tvorí ideálne prostredie pre rozmnožovanie mikroorganizmov a plesní. Zanedbaná údržba má za následok škodlivé účinky na zdravie cestujúcich a znepríjemňuje prostredie vo vnútri zápachom. Odporúčame vykonať dezinfekciu dva krát za rok a vyhnete sa nepríjemnostiam a zdravotným problémom. Pri dezinfekcii klimatizácie sa odporúča vymeniť aj peľový filter, minimálne raz ročne.

 

    Prečo je dobré dať si prekontrolovať , vyčistiť a previesť dezinfekciu        klimatizácie?

 

V každej klimatizácii sa tvoria  vo vnútri rôzne baktérie,

roztoče, vírusy , preto je dobré dať si vyčistiť klimatizáciu 

v aute,veď mi sa tam vozíme a vozíme tam aj naše deti

a dýchame vzduch z klimatizácií auta!!!

  

      Neveríte ???

 

Po zime zapnete klímu a čo cítite ? Smrad a zatuchlinu je to tak ?

Keď musíte z akéhokoľvek dôvodu nechať systém otvorený tj. nekompletný snažte sa ho uzavrieť -zazátkovať. Ak tak nespravíte systém natiahne vlhkosť , zapchá sa Vám dehydrátor , znehodnotí olej v kompresore - stratí svoje vlastnosti a následná korózia plus strata mazacích vlastností oleja, vedie po spojazdnení kompresora k jeho deštrukcii. Ložiská kompresorov sa v prevažnej miere prejavia hlukom . Pri odignorovaní problému dochádza k deštrukcii a poškodeniu kompresora .Netesnosť systému. Často cez spoje - hadice ,teleso kompresora, upchávku hriadele. Predrané alebo skorodované trubky. Pri zanedbanej alebo nedostatočnej údržbe môže prísť k upchaniu - zaneseniu ,expanzného ventilu, dehydrátoru alebo až k zadretiu kompresora čo môže viesť k predraženej oprave.


    Čo je ozón ? 

 

Ozón (O3) je známy pod názvom „ aktivovaný kyslík”; obsahuje 3 atómy kyslíka na rozdiel od vzduchu s dvomi atómami kyslíka, ktorý dýchame. Ozón je najsilnejšie prírodné dezinfekčné činidlo. Ozón je plyn, ktorého molekuly sú niekoľko krát menšie ako molekuly aerosólu pri chemickom čistení. Jeho účinky sa prejavia aj na miestach, kde sa bežná chémia nedostane. Bolo zistené, že ozón ničí baktérie 100 krát účinnejšie a 300 krát rýchlejšie ako chlór ! Preto je široko používaný na trvalé odstránenie baktérií, vírusov, vôní a nežiadúcich zápachov.

 

 

 • čistí a dezinfikuje celoplošne a celopriestorovo

 • dezinfikuje steny, koberce, sedačky

 • dezinfikuje všetky objekty v byte ako topánky. šatstvo a pod

 • ničí 99,9% vírusov, 99,9% baktérií a plesne

 • nepríjemný zápach neprekrýva, ale odbúrava

 • prakticky jediné riešenie pre alergikov

   

   

 • Ako ozón účinkuje?

 •  

Ozón z našich generátorov je mimoriadne silný. Keď sa organické nečistoty, baktérie, plesne, huby a vírusy dostanú do kontaktu s ozónom, vďaka oxidačnému procesu sú úplne zničené. Tento proces sa nazýva ozonizácia, poskytuje čistý, čerstvý vzduch bez akýchkoľvek vírusov, baktérií a iných látok nebezpečných pre ľudské zdravie.

Ozonizácia nielen dezinfikuje vzduch, ale aj odstraňuje zápachy bez chemikálií a prísad. Ozón zabíja 99,9% baktérií a vírusov, ktoré môžu spôsobovať zdravotné problémy, problémy alergikov.

 

 

Zabezpečujeme servis a plnenie autoklimatizací osobných a úžitkových automobilov.

bottom of page